بازاریابی چندسطحی

لطفاً قبل از مطالعه مقالات وبلاگ، قسمت زیر را بخوانید!

این وبلاگ به بررسی فعالیت شرکت‌هایی مانند گلدکوئست (GoldQuest)، گلدماین (GoldMine)، مای‌سون‌دایموندز (My7Diamonds)، ایران‌بین (IranBin)، وست‌ویژن (VastVision)، ای‌پارسیان (eParsian)، آسونت (Asoonet) و... می‌پردازد، ولی مباحثش محدود به این چند شرکت خاص نیست و هر آن‌چه را که اصطلاحاً بازاریابی چندسطحی یا بازاریابی شبکه‌ای نامیده می‌شود مد نظر دارد؛ چه خارجی باشد و چه داخلی. مثال اصلی بررسی‌شده، گلدکوئست است.

زحمت اندیشیدن را به دیگران واگذار نکنید! تا جایی که می‌توانید خودتان موضوعات را تحلیل کنید. به جای این‌که با مواجه شدن با هر پیشنهادی انتظار داشته باشید که یکی به شما بگوید که چه تصمیمی بگیرید، عقل سلیم خود را به کار بیندازید! از تجربه و معلومات دیگران هم البته استفاده کنید.

در این مدت به ترتیب اهمیت به جنبه‌های مختلف موضوع پرداخته‌ام و در نتیجه مقالات آخرم عموماً از اهمیت کم‌تری نسبت به مقالات قدیمی‌ام برخوردارند.

در بررسی این نوع شرکت‌ها مهم‌ترین چیز شناخت علمی آن‌هاست؛ آیا این شرکت‌ها همان‌طور که می‌گویند اعضای خود را پول‌دار می‌کنند؟ این شرکت‌ها چه اثری در اقتصاد دارند؟ منافع و مضرات گسترش این نوع فعالیت‌ها در جامعه چیست؟ و...

این‌که نظر قانون چیست و یا این‌که وضعیت این نوع شرکت‌ها از نظر شرعی چگونه است نیز مهم است ولی تا به سؤال‌های قسمت قبل پاسخ درستی نداده باشید بستر فکری مناسبی برای هضم این مسایل ندارید.

در این لینک می‌توانید نسخه قدیمی وبلاگ را یک‌جا دریافت کنید.

استفاده از هر کدام از مقاله‌ها با ذکر منبع و بدون تغییر، مجاز است به این شرط که اگر می‌خواهید آن را خارج از محیط اینترنت انتشار دهید ابتدا موضوع را از طریق ای‌میل با من در میان بگذارید تا اگر لازم بود نکاتی را اضافه یا کم کنم.

 

 

انتخابات و شبکه‌های هرمی

انتخابات مجلس خبرگان و شوراهای شهر و روستا چند روز بعد برگزار می‌شود. متأسفانه برخی افراد برای جذب رأی به فکر وعده دادن به صاحبان و اعضای شبکه‌های هرمی افتاده‌اند.

مشابه این اتفاق در انتخابات ریاست جمهوری اخیر نیز افتاد؛ گلدکوئستی‌ها به شدت برای موفقیت یکی از نامزدها تبلیغ می‌کردند که البته بر خلاف خواست آن‌ها آقای احمدی‌نژاد رییس‌جمهور شد. در این مورد دو احتمال می‌توان داد. اول این که هواداران واقعی آن نامزد تصور می‌کرده‌اند حمایت گلدکوئستی‌ها می‌تواند در پیروزی آن‌ها تأثیر جدی بگذارد و به همین دلیل به گلدکوئستی‌ها وعده و وعید داده‌اند که اگر فلانی رییس‌جمهور شود شرایط فعالیت آن‌ها را فراهم خواهد کرد. حدس دوم که به نظر من منطقی‌تر است این است که گلدکوئستی‌ها از بین نامزدها کسی را که بیش‌ترین احتمال موفقیت را برایش قایل بوده‌اند انتخاب کرده‌اند تا پس از پیروزی خود را هم شریک بدانند و سعی کنند از این طریق به اهدافی برسند.شورای شهر تهران

در انتخابات پیش رو، برخی نامزدهای شورای شهر، میان‌دوره‌ای مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان تلاش می‌کنند با حمایت از برخی شرکت‌های هرمی داخلی،‌ مانند وست‌ویژن و آسونت، برای خود رأی جمع کنند. به عقیده من کسی که از این شرکت‌ها دفاع کند یا می‌داند که از کلاه‌برداری دفاع کرده است که تکلیفش معلوم است و یا نمی‌داند. در صورت دوم یا واقعاً فکر کرده و به این نتیجه رسیده که این شرکت‌ها سالم هستند که باید برای کمی توان فکری‌اش، و یا وارد شدنش در موضوعی که در آن کم‌اطلاع است، متأسف بود و یا این که ترجیح داده فکر نکند و برای محبوب شدن نزد صاحبان و اعضای این شرکت‌ها موضعی دوستانه بگیرد. در حالت آخر هم این نامزد اگر در انتخابات پیروز شود یا به وعده‌هایش عمل می‌کند که به وضوح مضر حال جامعه است و یا وعده‌هایش را فراموش می‌کند که احتمالاً همین اتفاق در مورد دیگر وعده‌هایش هم خواهد افتاد.

لینک مطلب

آیا گلدکوئست مرده است؟

احتمالاً بسیاری از شما با استفاده از موتور جستجوی گوگل این وبلاگ را پیدا کرده‌اید. مدتی است که اگر با کمک گوگل فارسی به دنبال کلمه «goldquest» بگردید، دیگر به جای سایت شرکت، این وبلاگ و آرشیوش را در صدر خواهید یافت!

جستجو در تاریخ 13 آذر 1385

به نظر شما چرا این طور شده است؟ چند آدرس بعدی هم مربوط به تعدادی گلدکوئستی از کار افتاده است! به نظر می‌رسد این جماعت نوشتن وبلاگ و تولید انرژی مجازی هم دیگر  برایشان وقت تلف کردن است. وبلاگ زیر، که روزی نامش دیوانگان گلدکوئست بود، نمونه جالبی است:

THE END QI-IRAN

در این لحظه فقط این کلمه در این وبلاگ دیده می‌شود: Sorry

البته شبکه‌هایی مانند گلدکوئست (خارجی و داخلی) حتی در لحظات پیش از مرگ نیز برای جامعه مضرند و تا ریشه‌کنی قطعی نباید مبارزه با آن‌ها را رها کرد. این‌ها مانند کپک روی رب گوجه‌فرنگی هستند؛ اگر کمی هم باقی بمانند باز هم همه رب را آلوده می‌کنند!

لینک مطلب

:بازدید


وبلاگ‌های ضدگلدکوئست و وبلاگ‌نویسان و سایت‌های مخالف گلد‌کوئست
اگر شما هم در فضای مجازی اینترنت حضور دارید و آرزو دارید بساط هر نوع کلاه‌برداری از نوع گلدکوئست، خارجی یا داخلی، برچیده شود، آدرستان را بگویید تا در این قسمت ذکر شود.

البته برخی از این دوستان موضوع وبلاگشان چیز دیگریست.

اقتساد نامه
سایت تخصصی بررسی سیستم‌های فروش شبکه‌ای
نهضت مبارزه عليه گلدكوئيست در ايران
وبلاگ برتر هفته دوم دی 84
زنده رود
بچه‌ام می‌خواد بزرگ شه!
کل نفس بما کسبت رهينه
بررسی بيش‌تر بازاريابی شبکه‌ای
عدم همکاری با کوئست را می‌خواهیم
حقایق گلدکوئست
ملایر در آتش گلدکوئیست
ترانه عشق
کارسوق ریاضی
مزدا احمدی
یوتی‌اف-۸
خوشبختیهای ما
زهرا
دل‌آرام
چلوکباب
توازن
فریدخت
لحظه‌های نقره‌ای من
صوفی
لبخند ریاضی
Lean Production
سیب کال
عقاب
پژواک
alimolavi
دوست من فیزیک
من و اقتصاد!
ازهردری سخنی...
وبلاگ درچه
نشتی از افکار روزانه من، عماد هنرپرور
مبارزه با كلاهبرداری زنجیره ایی
انسانم آرزوست
آخرین اخبار دنیای حسابداری و حسابرسی
در مورد بازاریابی شبکه‌ای و شرکت هرمی
quest=0=کوئست
باتلاق کوئست
آنتی‌کوئست. مبارزه با کلاهبرداری زنجیره‌ایی
کلاهبرداری نوین یعنی Quest
من عاشق کوئست می‌توانم باشم؟
افشاگری شرکت‌های هرمی


گلدکوئست‌بازان وبلاگ‌دار

برخی از ایشان را باید گلدکوئست‌پرست نامید، زیرا با چنان تعصبی، چشم و گوش بسته، از گلدکوئست دفاع می‌کنند که گویی ادعاهای این شرکت، وحی منزل است!

تجارت شبکه‌ای
GoldQuest
در شریف
GoldQuest
در دانشگاه
GoldQuest  در دانشگاه دهاقان

G-TEAM Internationa >> ره‌یافتگان!
بچه‌های طلا
تجارت الکترونیکی از طریق شرکت بین‌المللی گولدکوئست
درباره گلدکوئست
 گلدکوئست ایران GoldQuestIran
کوئست نت
گلدكوئست تجارت نوین در هزاره سوم
گلدکوئست مشهد
گلدكوئست مشهد 3
quest international
Welcome To Gold Quest Gorgan
فول ساپورت میشید با تی سی های بالاتر
تفکر پیروز
پرندگان مهاجر
 گروه
B-Team
goldquest bushehr


دیگر کلاه‌برداران زنجیره‌ای که با شرکت‌هایی چون مای‌سون‌دایموندز، گلدماین، ای‌بی‌ال، ایران‌بین و ... همکاری می‌کنند.

کسب درآمد از طریق اینترنت -همه چیز درباره گلدماین
خدمات فرهنگی و درآمد
کسب درآمد از اینترنت در ایران
سرمایه گذاری در اینترنت
تجارت الکترونیک
کسب درآمد مطمئن از سایت ایرانی (ایران بین)
کاشکی ارزش تو آدم ها به خود آدم بود؟
Personal Machine Translator


طراح قالب: خودم (با دستکاری قالب "شرکت هیولاها"!)