بازاریابی چندسطحی

لطفاً قبل از مطالعه مقالات وبلاگ، قسمت زیر را بخوانید!

این وبلاگ به بررسی فعالیت شرکت‌هایی مانند گلدکوئست (GoldQuest)، گلدماین (GoldMine)، مای‌سون‌دایموندز (My7Diamonds)، ایران‌بین (IranBin)، وست‌ویژن (VastVision)، ای‌پارسیان (eParsian)، آسونت (Asoonet) و... می‌پردازد، ولی مباحثش محدود به این چند شرکت خاص نیست و هر آن‌چه را که اصطلاحاً بازاریابی چندسطحی یا بازاریابی شبکه‌ای نامیده می‌شود مد نظر دارد؛ چه خارجی باشد و چه داخلی. مثال اصلی بررسی‌شده، گلدکوئست است.

زحمت اندیشیدن را به دیگران واگذار نکنید! تا جایی که می‌توانید خودتان موضوعات را تحلیل کنید. به جای این‌که با مواجه شدن با هر پیشنهادی انتظار داشته باشید که یکی به شما بگوید که چه تصمیمی بگیرید، عقل سلیم خود را به کار بیندازید! از تجربه و معلومات دیگران هم البته استفاده کنید.

در این مدت به ترتیب اهمیت به جنبه‌های مختلف موضوع پرداخته‌ام و در نتیجه مقالات آخرم عموماً از اهمیت کم‌تری نسبت به مقالات قدیمی‌ام برخوردارند.

در بررسی این نوع شرکت‌ها مهم‌ترین چیز شناخت علمی آن‌هاست؛ آیا این شرکت‌ها همان‌طور که می‌گویند اعضای خود را پول‌دار می‌کنند؟ این شرکت‌ها چه اثری در اقتصاد دارند؟ منافع و مضرات گسترش این نوع فعالیت‌ها در جامعه چیست؟ و...

این‌که نظر قانون چیست و یا این‌که وضعیت این نوع شرکت‌ها از نظر شرعی چگونه است نیز مهم است ولی تا به سؤال‌های قسمت قبل پاسخ درستی نداده باشید بستر فکری مناسبی برای هضم این مسایل ندارید.

در این لینک می‌توانید نسخه قدیمی وبلاگ را یک‌جا دریافت کنید.

استفاده از هر کدام از مقاله‌ها با ذکر منبع و بدون تغییر، مجاز است به این شرط که اگر می‌خواهید آن را خارج از محیط اینترنت انتشار دهید ابتدا موضوع را از طریق ای‌میل با من در میان بگذارید تا اگر لازم بود نکاتی را اضافه یا کم کنم.

 

 

GoldQuest و IMO

IMO مخفف International Mathematical Olympiad است. در ایران هرساله دانش‌آموزان دبیرستانی برای عضویت در تیم ملی المپیاد ریاضی مراحل سختی را پشت سر می‌گذارند تا در نهایت تیمی ۶ نفره راهی این مسابقات شود.

این مسابقات معتبرترین مسابقه بین‌المللی دبیرستانی در شاخه ریاضیات است.

تابستان سال گذشته (۲۰۰۵ میلادی) چهل و ششمین المپیاد بین‌المللی ریاضی در کشور مکزیک برگزار شد و ایران توانست با کسب دو مدال طلا و چهار مدال نقره در بین ۹۱ کشور شرکت‌کننده پس از چین، آمریکا و روسیه به رتبه چهارم جهان دست پیدا کند.

روش طرح سؤالات به این صورت است که هیأت ژوری، متشکل از سرپرستان اول کشورهای شرکت‌کننده، هر ساله از بین مجموعه‌ای متشکل از حدود سی مسأله، شش مسأله امتحان را انتخاب می‌کند. این مجموعه چند ماه قبل توسط کشورهای شرکت‌کننده ارسال می‌شود. البته تمام کشورها در این زمینه فعال نیستند و سال گذشته، طبق گزارش هیأت برگزارکننده، چهل و دو کشور ۱۲۷ مسأله ارسال کرده بودند که از بین این مسایل ۲۷ مسأله انتخاب شده بود. به این مسأله‌ها اصطلاحاً short list می‌گویند. سه مسأله از شش مسأله ارسالی ایران نیز در این مجموعه آمده بود. کشورهای شرکت‌کننده اخلاقاً ملزمند مسأله‌های پیشنهادی را تا برگزاری مسابقه مخفی نگه دارند و تا یک سال مسأله‌های short list را افشاء نکنند تا در مسابقات داخلی از آن‌ها استفاده شود.

خوب! این‌ها چه ربطی به گلدکوئست دارد؟!

یکی از آن سه مسأله‌ای که از ایران وارد short list شده بود را من طرح کرده بودم و موضوعش شرکتی شبیه گلدکوئست بود! بیان صورت مسأله برای کسانی که با ادبیات گلدکوئست آشنا هستند ساده است:

  • اگر شبکه گلدکوئست n مشتری داشته باشد تعداد کسانی که تعادلشان دست‌کم k است کم‌تر از n تقسیم بر k+1 است.

توجه کنید که شبکه گلدکوئست لزوماً منظم رشد نمی‌کند و مسأله بالا در حالت کلی مطرح شده است نه فقط وقتی شبکه منظم است. این مسأله در حد مسأله‌های ساده المپیاد جهانی است. اگر اهل مسأله ریاضی هستید سعی کنید حلش کنید.

short list چهل و ششمین المپیاد را می‌توانید در این آدرس پیدا کنید. مسأله‌ای که در بالا آمد دومین مسأله ترکیبیات، یعنی C2، است. ظاهر صورتی که در آن‌جا آمده کمی با این که این‌جا گفتم تفاوت دارد ولی محتوا همان است:

7. C2 (IRN) Let k be a fixed positive integer. A company has a special method to sell sombreros. Each customer can convince two persons to buy a sombrero after he/she buys one; convincing someone already convinced does not count. Each of these new customers can convince two others and so on. If each one of the two customers convinced by someone makes at least k persons buy sombreros (directly or indirectly), then that someone wins a free instructional video. Prove that if n persons bought sombreros, then at most n/(k + 2) of them got videos.

چهل و هفتمین المپیاد ریاضی

امسال چهل و هفتمین المپیاد بین‌المللی ریاضی در کشور اسلونی برگزار می‌شود. تیم ایران این روزها در اسلونی به سر می‌برد.


 خبری درباره کلاه‌بردار وطنی، آسونت

خبر «دستگیری ۲۷۰ عضو یک شرکت هرمی در مشهد» را در سایت بازتاب ببینید. امیدوارم روزی برسد که فقط دو گروه مایل به عضویت در این شبکه‌ها باشند: کلاه‌بردارها و احمق‌هایی که می‌خواهند مخشان آکبند بماند!

لینک مطلب

:بازدید


وبلاگ‌های ضدگلدکوئست و وبلاگ‌نویسان و سایت‌های مخالف گلد‌کوئست
اگر شما هم در فضای مجازی اینترنت حضور دارید و آرزو دارید بساط هر نوع کلاه‌برداری از نوع گلدکوئست، خارجی یا داخلی، برچیده شود، آدرستان را بگویید تا در این قسمت ذکر شود.

البته برخی از این دوستان موضوع وبلاگشان چیز دیگریست.

اقتساد نامه
سایت تخصصی بررسی سیستم‌های فروش شبکه‌ای
نهضت مبارزه عليه گلدكوئيست در ايران
وبلاگ برتر هفته دوم دی 84
زنده رود
بچه‌ام می‌خواد بزرگ شه!
کل نفس بما کسبت رهينه
بررسی بيش‌تر بازاريابی شبکه‌ای
عدم همکاری با کوئست را می‌خواهیم
حقایق گلدکوئست
ملایر در آتش گلدکوئیست
ترانه عشق
کارسوق ریاضی
مزدا احمدی
یوتی‌اف-۸
خوشبختیهای ما
زهرا
دل‌آرام
چلوکباب
توازن
فریدخت
لحظه‌های نقره‌ای من
صوفی
لبخند ریاضی
Lean Production
سیب کال
عقاب
پژواک
alimolavi
دوست من فیزیک
من و اقتصاد!
ازهردری سخنی...
وبلاگ درچه
نشتی از افکار روزانه من، عماد هنرپرور
مبارزه با كلاهبرداری زنجیره ایی
انسانم آرزوست
آخرین اخبار دنیای حسابداری و حسابرسی
در مورد بازاریابی شبکه‌ای و شرکت هرمی
quest=0=کوئست
باتلاق کوئست
آنتی‌کوئست. مبارزه با کلاهبرداری زنجیره‌ایی
کلاهبرداری نوین یعنی Quest
من عاشق کوئست می‌توانم باشم؟
افشاگری شرکت‌های هرمی


گلدکوئست‌بازان وبلاگ‌دار

برخی از ایشان را باید گلدکوئست‌پرست نامید، زیرا با چنان تعصبی، چشم و گوش بسته، از گلدکوئست دفاع می‌کنند که گویی ادعاهای این شرکت، وحی منزل است!

تجارت شبکه‌ای
GoldQuest
در شریف
GoldQuest
در دانشگاه
GoldQuest  در دانشگاه دهاقان

G-TEAM Internationa >> ره‌یافتگان!
بچه‌های طلا
تجارت الکترونیکی از طریق شرکت بین‌المللی گولدکوئست
درباره گلدکوئست
 گلدکوئست ایران GoldQuestIran
کوئست نت
گلدكوئست تجارت نوین در هزاره سوم
گلدکوئست مشهد
گلدكوئست مشهد 3
quest international
Welcome To Gold Quest Gorgan
فول ساپورت میشید با تی سی های بالاتر
تفکر پیروز
پرندگان مهاجر
 گروه
B-Team
goldquest bushehr


دیگر کلاه‌برداران زنجیره‌ای که با شرکت‌هایی چون مای‌سون‌دایموندز، گلدماین، ای‌بی‌ال، ایران‌بین و ... همکاری می‌کنند.

کسب درآمد از طریق اینترنت -همه چیز درباره گلدماین
خدمات فرهنگی و درآمد
کسب درآمد از اینترنت در ایران
سرمایه گذاری در اینترنت
تجارت الکترونیک
کسب درآمد مطمئن از سایت ایرانی (ایران بین)
کاشکی ارزش تو آدم ها به خود آدم بود؟
Personal Machine Translator


طراح قالب: خودم (با دستکاری قالب "شرکت هیولاها"!)