پینوکیو، جو فابرگاس، مهراب و باقی قضایا!

یکی از برنامه‌های تلویزیون در مورد گلدکوئست برنامه «درخت پول» بود که دو بار پخش شد. بحث‌های کارشناسی آن می‌توانست بهتر باشد ولی قسمت جذاب آن بخش‌هایی از کارتون پینوکیو بود که در بین آن گنجانده شده بود؛ تناسب گفتگوهای روباه مکار، گربه نره و پینوکیو با نظرات گلدکوئستی‌ها گاهی به قدری زیاد بود که گویا این کارتون را برای گلدکوئستی‌ها ساخته‌اند!

فایل این برنامه را تهیه و ۱۷ دقیقه جالب‌ترش را انتخاب کرده‌ام. اگر آن را ندیده‌اید دیدنش را پیشنهاد می‌کنم:

منتخب برنامه «درخت پول»: کیفیت پایین، ۵ مگابایت، کیفیت بالا، ۱۷ مگابایت (بخش اول، بخش دوم)

تحولات جدید در شرکت گلدکوئست

اخیراً اتفاقی رخ داده است که من هنوز نتوانسته‌ام تحلیل قابل دفاعی از آن داشته باشم. چند هفته پیش گروهی از گلدکوئستی‌ها خبر از برگزاری یک دوره آموزشی نتورک مارکتینگ در دبی دادند. برگزارکننده این دوره قرار است جو فابرگاس باشد و این آقا، همان کسی است که سی‌دی‌های آموزشی‌اش را گلدکوئستی‌ها دوبله کرده‌اند و روش‌های مخ‌زنی را از آن یاد می‌گیرند. به گمانم این جماعت دست بی‌وضو هم به این سی‌دی‌ها نمی‌زنند!

از کسانی که به شدت دیگران را تشویق به شرکت در این برنامه می‌کنند فردی به نام مهراب صدوقیان‌زاده است که ظاهراً از قدیمی‌های گلدکوئست است که توانسته با این کار پولی به جیب بزند و از کشور خارج شود.

چیزی نگذشت که سایت فارسی گلدکوئست در کمال تعجب اعلامیه‌ای در مورد این سمینار صادر کرد:

جلسه دبی - کنار گذاشتن یکی از اعضای شورای «وی»

30 January 2007- با سلام احتراماً بدین وسیله اعلام می‌داریم که آقای مهراب صدوقیانزاده از سمت خود به عنوان عضو شورای «وی» و نماینده مستقل به دلیل مشکوک بودن نقش او در آموزش شبکه‌ایی غیر مجاز با جو فابرگاس در دوبی، که هیچ‌گونه ارتباط کاری و همکاری با گروه کیو آی را ندارد، موقتاً کنار گذاشته شده است. مسئولین ما در حال تحقیق و رسیدگی به این پرونده می‌باشد. که پس از معلوم شدن نتیجه، اقدامات لازم به عمل خواهد آمد. آقای جو فابرگاس گروه کیو آی را چهار سال پیش ترک کرده و هیچگونه ارتباطی با گروه کیو آی و یا شرکتهای وابسته ندارد. در ضمن ایشان هیچ گونه وکالتی برای انجام هر گونه اقدام و یا فعالیتی را از طرف این گروه دارا نمی‌باشد. گروه کیو آی در مورد این اتفاق با جدیت برخورد مینماید. بنا براین لطفاً توجه داشته باشید که به عنوان اعضای شبکه ارتباطی ما، شما در صورت شرکت در این جلسات٬ مشمول بازجوئی و کنارگذاری موقتی از فعالیت خواهید شد.

با سلام

احتراماً بدینوسیله اعلام می‌دارد که آقای جو فابرگاس هیچگونه مسئولیت و مدیریتی در  کلیه شرکتهای وابسته تابعه QUEST NET و QI ندارد.

جوفابرگاس ۴ سال پیش این مجموعه را ترک کردند. گرچه مطلع شدیم که ایشان جلسات آموزشی مرتبط برگزار می‌کنند.

این گروه قویاً اعلام می‌دارد که همکاری با ایشان را قطع نموده و تمامی جلسات آموزشی برگزار شده توسط ایشان را مردود و باطل اعلام می‌نماید.

جو فابرگاس هیچگونه ارتباط کاری و همکاری با این گروه ندارد و در ضمن ایشان هیچگونه وکالتی برای انجام هر اقدام یا فعالیتی را از طرف این گروه دارا نمی‌باشد.

گروه مایل است اعلام نماید که جو فابرگاس قراردادی را با شرکت امضا کرده است که ایشان را از برگزاری هرگونه دوره یا جلسات آموزشی که در زمینه فعالیتهای گروه باشد منع می‌نماید. اما ایشان تعهد خود را شکسته‌اند.

گروه QI حق و حقوق خود را محفوظ می‌دارد و روند قانونی و قضایی را در مورد ایشان آغاز می‌نماید.

سی‌دی‌های جو و شور و هیجانش در دفاع از گلدکوئست و ایمان به آن دیدنی است! حالا می‌گویند این فرد ۴ سال پیش این شرکت را ترک کرده است!

اکنون گلدکوئستی‌ها سه دسته شده‌اند. گروه اول زیر پرچم مهراب و جو شعار وحدت ملی سر داده‌اند و ظاهراً فراموش کرده‌اند که همگی به این شرکت کلاه‌بردار آویزانند! گروه دوم دیگران را به اطاعت صد درصد از شرکت فرا می‌خوانند و در رفتار ایشان نیز اوج خفت دیده می‌شود. گروه سوم هم در این مورد سکوت کرده‌اند.

البته این‌ها مسایل درونی این شبکه کلاه‌بردار است و مشکل اصلی هرمی بودن این شرکت است. ولی این سؤال مطرح است که پشت پرده چه می‌گذرد؟ آیا گلدکوئست دنبال بهانه‌ای می‌گردد تا بعد از چند سال کلاه‌برداری سرشاخه‌ها را اخراج کند تا پورسانت این افراد را هم بالا بکشد؟ من به هیچ نظر قابل دفاعی نرسیده‌ام ولی این را می‌دانم که از چنین شرکتی هیچ کلاه‌برداری‌ای بعید نیست.

/ 47 نظر / 721 بازدید
نمایش نظرات قبلی
امید نقشینه ارجمند

سلام. جناب افشین، ادامه قضیه را خود شما چرا بیان نکردید؟ سوء تفاهمی که از آن حرف می‌زنید چه بوده است و چگونه برطرف شده است؟ اگر این طور که می‌گویید است می‌بایست موضوع در سایت گلدکوئست منعکس شده باشد و به‌علاوه آن اعلامیه نیز تصحیح شده باشد که نشده است! همه مثل زیرشاخه‌هایتان ساده‌لوح نیستند که هر حرف بی‌دلیلی را بپذیرند.

م

سلام قضيه ترينينگی که مهراب برگزار کرده از اين قراره که با رزرو کردن صندلی و فروش دی وی ديهای ترينينگ يک چيزی هم گير مهراب مياد. فکر کنم با ديدن سايتش ميشه اين موضوع رو حدس زد

ناشناس

اين چيزی که شما ها ميگيد همش چرتو پرت هستش . داداش من از اين کار پول در آوردم تو ترنينگ دبی هم بودم جو فابرگاس هم آنجا بود با چشمام ديدم. يه چيزی هر کسی که ميخاد تو اين کار موفق بشه اول بايد تو يه دست اصولی وارد بشه دومان که از همه مهمتره بايد جوربزه داشته باشه آدمايی مثل شما فقط بلديد چرت بگيد چرا دنبال کسايی که موفق شدن نميريد.دست دارم به ايميلم ميل بزنی هر سوالی که داری بپورسی تا از اين احمقيت در بيای.

qi

بابا تو اول برو فرق بازاريابی سنتی با الکترونيکی رو ياد بگير بعد بيا وبلاگ بنويس جوجه راستی بعد از اين اگه بخوايی همين جوری پيش بری با من که يه هکرم رو برو ميشی جوجه فکستنی

پیشرو

فقط میتونم بگم که خیلی عقبی از دنیا این یک و دوم اینکه شما بلد نیستی تحلیل کنی و زیر سئوال هم ببری اگه بلد بودی خنده ای نداشت اما آخه چرا از کاری که در موردش تحقیق نکردی و قاط نمیدونی حرف میزنی؟؟

جو فابریکاس

من جوفابریکارو خیلی دوست دارم مهرابم بچه خوبیه اما َگلدکوئست دزد بی چراقه استعمار فقط خاک و نفت و مردم ی مملکت نمی تونه باشه بعضی وقتها می تونه مغز جوونها و آینده جوونای مملکت باشه خیلیها بد بخت شدن تو کوئست س جوری هم بد بخت شدن که دیگه حتی جرات فکر کردن به اشتباهشونم ندارن چو فکر کی کنن اگه کوئست نباشه اونا به آرزوهاشون نمی رسن البته ام که نمی رسن چون کوئست کار مس کنن :)

یلدا

آقا امید سلام .میگن اسم هرآدمی نشان دهنده شخصیت و منش آن فرده.اما همیشه استثناهای هم هست مثلاسم شما که همیشه از ناامیدی حرف می زنید.زمانی هم گالیله فریاد می زد زمین گرده خیلیهاباورش نکردند محاکمه اش کردند فقط بخاطراینکه نمی خواستند چشمشان رابه روی واقعیت باز کنند اما زمین همچنان گرد بود هست و خواهد بود چه ما بخواهیم چه نخواهیم چه مخالفت کنیم چه نکنیم .چه جو فابریکاس عضو وی باشه چه نباشه qi یک کمپانی نتورک مارکتینگ قویه که به خیلی ها حداقل امید زندگی بهتر راداده بگذریم که خیلی جوونهای ایرانی رااز منجلاب فقرو اعتیاد و فحشا بیرون کشیده .زمانی میگفتیم بنی صدرصددرصد حالا هرچی نفرینه نثارش می کنیم .یک زمانی منتظری قائم مقام رهبری بود الان منزوی از اجتماع و خانه نشینش کردیم اگه بخواهیم به این جریانات خوب توجه کنیم اگه مغرض نباشیم قبول می کنیم بخاطر یک نفر هیچ موجی خاموش نشده و نمی شود من نمی دونم این اطلاعاتی که شما می دید درسته یانادرست اما حتی اگه درست باشه بخاطر مهرابو جو فابریکاس و ... نتورک مارکتینگ شکست نمی خوره

نا شناس

سلام من کاری به اونا ندارم ولی خودم تو یه سیستم ایرانی دارم کار میکنم که خیلی قویه ( خیلیا میگن پشه ای ) هر کی خواست ... 09367604263

محمد کاشمر

سلام چرا وقی آپدیت نیستی حداقل سایتای نظیر سایت میلاد حبیب اللهی رو به ملت معرفی نمی کنی که برن اونجا ؟ ممنونم میشم که سایت دوستم رو ادد کنید که دوستان نتورکر آگاه بشن www.mlmnews.ir

ایرانی

سلام تو هر کاری ۲درصد آدما موفق ميشن ولی در نتورک 6 درصد چون آمورش و تعهد هست این درجواب آقا رضاست که میفرمایند 90درصد موفق نشدن هرجا وهرکاری که میکنید موفق وپايدار باشید