آیا گلدکوئست مرده است؟

احتمالاً بسیاری از شما با استفاده از موتور جستجوی گوگل این وبلاگ را پیدا کرده‌اید. مدتی است که اگر با کمک گوگل فارسی به دنبال کلمه «goldquest» بگردید، دیگر به جای سایت شرکت، این وبلاگ و آرشیوش را در صدر خواهید یافت!

جستجو در تاریخ 13 آذر 1385

به نظر شما چرا این طور شده است؟ چند آدرس بعدی هم مربوط به تعدادی گلدکوئستی از کار افتاده است! به نظر می‌رسد این جماعت نوشتن وبلاگ و تولید انرژی مجازی هم دیگر  برایشان وقت تلف کردن است. وبلاگ زیر، که روزی نامش دیوانگان گلدکوئست بود، نمونه جالبی است:

THE END QI-IRAN

در این لحظه فقط این کلمه در این وبلاگ دیده می‌شود: Sorry

البته شبکه‌هایی مانند گلدکوئست (خارجی و داخلی) حتی در لحظات پیش از مرگ نیز برای جامعه مضرند و تا ریشه‌کنی قطعی نباید مبارزه با آن‌ها را رها کرد. این‌ها مانند کپک روی رب گوجه‌فرنگی هستند؛ اگر کمی هم باقی بمانند باز هم همه رب را آلوده می‌کنند!

/ 13 نظر / 124 بازدید
نمایش نظرات قبلی
احمد

و در عوض تو هم تا حالا پست داکتت که تموم شده بود هیچی دانشیار شده بودي....

امید نقشینه ارجمند

سلام احمد. رشد نمایی با این فرض رخ می‌دهد که فرض کنیم هر عضو در زمانی کران‌دار، مثلا یک ماه، دو مشتری جدید پیدا می‌کند. این فرض می‌تواند در اوایل رشد شبکه درست باشد ولی به مرور که جمعیت اعضا به جمعیت جامعه نزدیک می‌شود زمان پیدا کردن عضو جدید افزایش پیدا می‌کند. دادن آگاهی به جامعه می‌تواند جمعیت کسانی را که به گلدکوئستی‌ها جواب مثبت می‌دهند کاهش دهد و در نتیجه زمان وقوع اشباع و جمعیت نهایی آلوده‌شدگان را کم کند. پس هر چه رخ دهد هم ناشی از ذات این شبکه است و هم ناشی از تبلیغات این‌چنینی.

سيما لطفی

سلام برای من ؛ وبلاگ شما و حرف زدن با شما و کلا اينکه کسی مثل شما مخالف اين سيستم هست ... در نپيوستنم goldquest واقعا موثر بود ... ازتون ممنونم

ببين يه سوال ازت ميکنم چرا گلدکوئستو همه ميکوبن تويه ايران کلی نتورک کار ميکنه اما امه از کوئست بد ميگن . ميدونی چرا چون بهترين ژلنو داره چون قرص و محکمه. چون آموزشش اينقدر قويه که آقای کاتوزيان(که با گلدکوئستژدر کشتگی داره ) هم تو نتورکش از آموزشهای گلدکوئست اسفاده ميکنه

امید نقشینه ارجمند

سلام. کسانی که فقط از گلدکوئست بد می‌گویند و کاری به بقیه شرکت‌های هرمی ندارند همه از یک قماش نیستند. گروهی دلیلشان این است که گلدکوئست نسبت به دیگر شرکت‌ها بیش‌ترین ضرر را به کشور زده است. گروهی به اشتباه فکر می‌کنند مشکل این نوع شرکت‌ها در خارجی بودنشان است و دسته‌ای خودشان کلاه‌بردارند و می‌خواهند کلاه‌برداری‌های خارجی را نابود کنند تا به خودشان سهم بیش‌تری برسد. البته تا آن‌جا که من اطلاع دارم عبارت آخری که در مورد آقای کاتوزیان گفته‌اید یکی از ده‌ها دروغی است که گلدکوئستی‌ها ساخته‌اند.

حرفم در مورد کاتوزیان دروغه ؟ تا حالا آسونت پرزنت شدی ؟ یا وست ویژن ؟ هر دوشون ایرانین قانونی هم بود حتی آسونت توی مجله همه چیز تبلیغات زده بود (خیلی جالبه نتورک یعنی تبلیغ چهره به چهره اونوقت خود آسویی ها که ادعای نتورک میکنن تو مجله تبلیغ میکنند) وست ویژن هم اگه بری بندر عباس روی ویترین بعضی بوتیک ها زده طرف قرار داد با کمپانی وست ویژن . خوب پس این دو تا قانونی اند اما هر دوشون از سی دی ها و جزوه های گلدکوئست استفاده میکنن . اونا حتی این زحمتو به خودشون ندادن که اسمه گلدکوئست رو از اول جزوشون خط بزنن پس بازم این قدرته گلدکوئست رو نشون میده یا حق

در ضمن از طرف تمام گلدکوئستیهای ایران از مسولان صدا و سیما به خاطر پخش فیلم باحال و طنز آدمخوار تشکر میکنم . واقعا یه فیلم آموزشی بود فرق بین دست اصولی و غیر اصولی داشت تو این فیلم فریاد میزد (اخه کسی که هفته ای ۵۰۰ دلار در میاره تعادلش حداقل ۲۰۰ هست دیگه احتیاجی نداره کسی رو پرزنت کنه و دیگه نحوه معرفی کار هم خیلی برام جالب بود) من واقعا میخوام بدونم صداوسیما اینقدر مردمو احمق فرض کرده دیگه اونایی هم که تو ده کوره ها زندگی میکنن نحوه پرزنت شدنو میدونن پس چطور کارگردان این فیلم نمیفهمیده راستی اسمه این فیلم از خود فیلم باحال تر بود :آدمخوار من نمیدونم دفعه دیگه با چی میخوان به قول خودشون اطلاع رسانی کنن ولی ایندفعه که گند زدن با این فیلمشون . شاید دفعه دیگه نشون بدن مثلا یه نفرو میارن پرزنت کنن بعد دست و پاشو میبندن و کلیه هاشو در میارن بعد اعضای بدنشو گلدکوئستیها پای همون میز پرزنت میخورن . خیلی چالب میشه البته اسمه این فیلمو میشه گذاشت آدمخوار یا حق

امید نقشینه ارجمند

سلام. لطفاً نامی برای خود انتخاب کنید تا بتوانم شما را خطاب کنم. تا آن‌جا که من می‌دانم حرفتان در مورد کاتوزیان دروغ است. شما بگویید کدام شرکت هرمی متعلق به ایشان است و دلیلتان چیست. شرکت‌هایی که نام برده‌اید به استناد متن قانون مصوب مجلس غیرقانونی هستند و در چنین وضعی هیچ عاقلی تبلیغ در یک روزنامه یا قرارداد با چند بوتیک را دلیل قانونی بودن نمی‌داند. تشکر خود از صدا و سیما را هم در جای مناسبش بنویسید.

م

سلام . نظر شما کاملا قابل احترامه . ولی من نميدانم اين حرفها را از کجا ميآوريد . من که دارم همين جور مجموعه ام رشد ميکند. شما هم بجای نوشتن اين حرفها به حقايق بيشتر توجه کنيد . يه داستان برات بگم : اول انقلاب ميخواستن نيروی هوائی رو منحل کنند ؟! يا ميگفتن ما نيروگاه اتمی برای چی ميخواهيم ! روزگار سپری ميشه ٫ ما از دنيا عقب نمونيم. بیشتر به دهکذه جهانی به نظر من فکر کنید.

امید نقشینه ارجمند

سلام. جناب م، اگر همین نوشته و برخی نوشته‌های دیگرم را خوانده بودید می‌فهمیدید حرف‌هایم را از کجا آورده‌ام! اگر شبکه گلدکوئست به طور طبیعی و آن‌طور که در جلسات پرزنت وعده می‌دهند رشد کند هر ماه باید دو برابر شود. خودتان حساب کنید که اگر در مقطعی این شبکه ۵۰۰ هزار عضو داشته باشد یک سال بعد باید چند عضو داشته باشد: بیش از دو میلیارد نه یک و نیم میلیون!