چه خبر؟

مدتی است که چیزی ننوشته‌ام. دلیل اصلی‌اش این است که در مورد بازاریابی چندسطحی تقریباً هر چه می‌دانستم نوشته‌ام و کف‌گیرم به ته دیگ خورده است! امیدوارم کسانی که به این وبلاگ سر می‌زنند و تصور می‌کنند که گلدکوئست و مشابه‌های داخلی‌اش نوعی تجارت هستند کمی وقت صرف کنند و مقالات را به دقت مطالعه کنند.

فعالیت وبلاگ‌های گلدکوئستی هم کاهش پیدا کرده است. شنیده‌ام تعدادی از سرشاخه‌ها شناسایی شده‌اند و آن‌هایی که هنوز به خارج فرار نکرده‌اند دستگیر و سپس با وثیقه آزاد شده‌اند. نمی‌دانم ابعاد این دستگیری تا چه حد بوده است.

از نظر من مهم‌تر این است که مردم خود بتوانند با چنین کلاه‌برداری‌هایی درست برخورد کنند و فریب چنین شرکت‌هایی را نخورند. در غیر این صورت جامعه می‌بایست هزینه‌های روانی و مادی بسیاری را تحمل کند.

آیا شما تا به حال پرزنت شده‌اید؟ در این مورد خاطره‌ای ندارید؟ برخورد مردم در در محیط اطراف شما با این موضوع چگونه است؟ خوشحال می‌شوم نظرتان را بدانم.

چه کسانی بیش‌تر به دنبال گلدکوئست هستند؟

خودتان آزمایش کنید!یکی از امکانات سایت گوگل، Google Trends است که به کمک آن می‌توان فهمید چه کسانی بیش‌تر به دنبال یک کلمه یا عبارت خاص هستند.

اگر آمار مربوط به کلمه GoldQuest را ببینید برایتان جالب خواهد بود:

 رتبه بر حسب شهر

 رتبه بر حسب کشور

 رتبه بر حسب زبان

Qom

Iran

Persian

Karaj

Ethiopia

Indonesian

Tehran

Sri Lanka

Arabic

Adis Abeba  (Ethiopia)

Indonesia 

English

 Tabriz

Malaysia 

Swedish

Mashhad

United Arab Emirates

German

 Colombo  (Sri Lanka)

Kuwait

 

Esfahan

India

 

Jakarta  (Indonesia)

Saudi Arabia

 

Kuala lumpur  (Malaysia)

 Hong Kong

 

آن‌هایی که زیرشان خط کشیده شده از بقیه به شکل قابل ملاحظه‌ای بیش‌ترند و آن‌هایی که رویشان خط کشیده شده است قابل صرف‌نظر کردن هستند.

مقام اول ایران، مقام دوم اتیوپی و مقام سوم سری‌لانکا! گلدکوئست دروازه‌های تمدن را به روی ما گشود!

/ 58 نظر / 16 بازدید
نمایش نظرات قبلی
نیما

و در آخر اینم بگم که سکه تخت جمشید هم در لیست فروش محصولات گلدکوئست قرار گرفت و اگه خواستین لینکشو میدم . و جالب اینجاس که این سکه با مجوز رسمی دولت جمهوری اسلامی ایران با دریافت پول ضرب شده و کاملا قانونیه. موفق باشید.

امید نقشینه ارجمند

سلام. جناب نيما، نوشته‌ايد «من مقالات شما رو نخوندم ولی میتونم حدس بزنم چه چیزایی رو نوشتین.» لطفاً حدس نزنيد! مطالبی که گفته‌ايد همه تکراری‌اند. قانونی بودن يا بين‌المللی بودن يک شرکت ثابت نمی‌کند که فعاليتش سالم است: مگر قمارخانه‌ها، کارخانه‌های مشروب‌فروشی و مراکز فساد سالم هستند؟ ادعای من اين است که فعاليت مشابه گلدکوئست، نوعی قمار است و دلايل ادعايم را در مقالاتم بيان کرده‌ام. به‌علاوه حتی بسياری از کشورهای غربی، هر چند قمار را جرم نمی‌دانند، با اين فعاليت که در واقع قماری با ظاهر تجارت است برخورد می‌کنند. متأسفانه آن‌قدر روی ذهن امثال شما کار کرده‌اند که حاضر نيستيد چند دقيقه وقت خود را صرف خواندن مقالات مخالف کنيد و هر چه شرکت و بالادستی‌ها به شما تلقين کرده‌اند را می‌پذيريد و طوطی‌وار تکرار می‌کنيد. عضو سازمان تجارت جهانی بودن اين شرکت، هر چند توجيه‌گر نوع فعاليتش نيست، از آن دروغ‌هايی است که به خورد شما داده‌اند. چه کسی اين موضوع را به شما گفته است؟ می‌دا

نیما

قمار؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ اینم از اون حرفاست که به خورد شما دادن دوست عزیز.اصلا من نمیدونم چرا هر چیزی رو به دین وصل میکنن و میبرنش بالا یا میکوبنش. دین هم شده ابزار دست افراد سو استفاده چی. از شما بعیده .... لابد جریان حرام شدن قند و بعدا حلال شدنش رو با غسل دادن در چای شنیدین . نوبت اینم میرسه دوست عزیز گلد کوئست هم حلال میشه و اسم قمار ا روش برداشته خواهد شد البته جیب هایی باید اول پر بشن. اما در یکی از مقالات نوشتین ایران از نظر خرید محصولات و سرچ در گوگل در جهان اوله.خب این یعنی چی؟این یعنی اینکه فقر در کشور ما بیداد میکنه و مردم دنبال در آمد هستن حالا شاید بگید هر درآمدی درست نیست و با اینکار ارز از کشور خارج میشه و میره جیب صهونیستها (اینم از اون حرفاست!!!) اما یادت باشه طبق قوانین کشور ما هر ایرانی مجازه در سال ۵۰۰۰ دلار آمریکا ارز از کشور خارج کنه حالا یک نفر بعد از سالها فقط ۱۵۰۰ دلار ارز از کشور بابت محصول از کشور خارج کنه میشه خروج ارز و ضربه اقتصادی.تازه به اندازه ۸۰۰ هزار تومان این مبلغ معادش طلا وارد میشه یعنی فقط ۷۰۰ هزار ارز خارج میشه و ایران هم تنها مشتری نیست فردا که ما پورسان

نیما

شاخه های خارجی میشه ورود ارز و رفاه مردم ایران. شما در یکی از مقالاتتون کلکسیونی شدن سکه هارو زیر سوال بردین.معلومه که زاد هم اهل مطالعه نیستین یا وقتتون رو صرفا رو اخبار ضد کوئستی گذاشتین. این سکه ها ارزش کلکسیونی دارن چون دست سازن و یک اثر هنری محسوب میشن .سکه پاپ که سال ۲۰۰۱ قیمتش معادل ۹۰۰ هزار تومان بود بعد از مرگ پاپ در سایت ایبی ۱۷ میلیون فروخته شد.نمیدونم شما آمریکا بودین یا نه .در آمریکا نتورک مارکتینگ فرهنگش جا افتاده و کسی ازش ایراد نمیگیره و فقط کوئست نیست که محصولاتش رو بصورت شبکه ای میفروشه شرکتهای بزرگی مثل پانتن و پالمولیو که محصولات بهداشتی دارن یا شرکتهای کامپیتری مثل دل هم لپ تاپهاشون رو به همین سبک میفرشن. تنها کشوری که با این قضیه مشکل پیدا کرد ایرانه پس اشکال از ما ایرانیهاست خیلی ها با سرکیه کردن مردم به بهانه عضویت در گلدکوئست پولهای اوناو به جیب زدن و فراری شدن و همه چیز سر شرکت خراب شد این عامل به علاوه اینکه این درآمد برا ی بعضی ها ود نداشت محکوم و حرام شد. لطفا بشتر تحقیق کنید

امید نقشینه ارجمند

سلام. جناب نيما، به نظر می‌رسد نه تنها مقاله‌های اين وبلاگ را نخوانده‌ايد حتی همين چند سطری که خطاب به خود شما نوشته‌ام را هم به دقت مطالعه نکرده‌ايد! ادعای عضويت گلدکوئست در سازمان تجارت جهانی را هنوز هم داريد؟! در مورد قمار بودن اين نوع فعاليت‌ها کسی چيزی به خورد من نداده است. می‌توانيد دلايلم را در مقاله «چرا فعالیت در بازاریابی چندسطحی قمار است؟» ببینيد. نوشته‌ايد «طبق قوانین کشور ما هر ایرانی مجازه در سال ۵۰۰۰ دلار آمریکا ارز از کشور خارج کنه حالا یک نفر بعد از سالها فقط ۱۵۰۰ دلار ارز از کشور بابت محصول از کشور خارج کنه میشه خروج ارز و ضربه اقتصادی. تازه به اندازه ۸۰۰ هزار تومان این مبلغ معادش طلا وارد میشه یعنی فقط ۷۰۰ هزار ارز خارج میشه و ایران هم تنها مشتری نیست فردا که ما پورسانت بگیریم از زیر شاخه های خارجی میشه ورود ارز و رفاه مردم ایران.»

نیما

جناب امید من مقاله شما رو در سایتBBC ‌‌‌‌‌‌خوندم راستش نویسنده بدون هیچ تحقیق مستقل به تحقیقات شما استناد کرده و شما در اصل برای اثبات گفته خودتون که در کشور انگلیس به مطالب خودتون استناد کردین.در ضمن لطف کنید نظرات دیگران رو هم که در زیرش نوشته بخونید. خب حالا باید به عرض ما برسونم اولا شرکت کوئست فیلیپینی نیست بلکه هنگ کنگیه و یکی از اپراتورهای بزرگ تلفن های همراه همین کشور انگلیس متعلق به کمپانی کوئست هست . در مورد کلاه برداری هم مقالتون رو خوندم راستی هیچ ارتباطی بین کلاه برداری و فعالیت این شرکت نمیبینم . میدونید چرا چون این شرکت هر وعده ای داده بدن هیچ کم و کسری انجام میده.بله اگه این شرکت پورسانت رو نمیداد یا کم میداد حق با شما بود. شما میگید که این شرکت در آمریکا حق فعالیت نداره اما من میگم نه . به ۳ دلیل: اول اینکه محصولات با کمپانی فداکس میاد دوم اینکه چکها از بانک چیس منهتن در نیویورک صادر میشن . سوم این شماره تلفن نمایندگی گلد کوئست در آمریکا USA :1 877460 5804

نیما

دوست عزیز من تا حالا فکر میکردم که شما اقتصاد خوندین ولی ظاهرا دانشجوی ریاضی هستین و اومدین از دید ریاضی ومحاسباتی کارهایی رو انجام دادین ولی واضحه که از اقتصاد زیاد سر رشته ندارین و حتی سعی نکردین درست در مورد این شرکت تحقیق کنید فقط سعی کردین با سیاست هماهنگ جلو برید چونکه لحن شما کاملا با اونا یکیه . به نظر من شما باید بیشتر تحقیق کنید و اونم بیطرف .شما میتونید مستقیم با سایت کمپانی تماس بگیرید و هر سوالی رو بپرسید چون شما تا الان همه حرفاتون متعلق به خودتون نبوده مگه چند تا محاسبه. ولی یادتون باشه ما داریم راجع به یک کمپانی عظیم و بین المللی صحبت میکنیم . و این شرکت تنها شرکتیه که انحصار ضرب سکه های جام جهانی و المپیک هارو داره . و تازه طلا جز ناچیزی از محصولات این کمپانیه . فعالیت این شرکت بیشتر روی تکنولوژی مخابراتیه و حتی یک فرودگاه در کشور استرالیا متعلق به این شرکته. شما میگید سکه ای که قیمتش ۵۰۰ دلاره طلافروش ها میخرن ۳۰۰ یا ۳۵۰ دلار.حالا من یک سوال دارم شما ماشین صفر کیلومترتو میبری برای آهنش پرس کنی پول آهنشو بگیری؟ شما باید بیشتر تحقیق کنی و اونم بیطرفانه و بدون غرض دوست عزیز .

نیما

راستی این مطلب رو هم اضافه کنم در سایت رادیو تلوزیون آلمان هم ظاهرا نویسنده خیلی از مرحله پرته اول اینکه گلدکئست رو ؛گلدكوئتز؛ ذکر کرده دوم اینکه نمیدونه این کمپانی هد آفیسش تو همو کشوره اینم آدرسش: Head Office: QF Service GmbH, Richmodstr 6, 50667 Cologne, Germany و یک چیز دیگه هفته پیش خبر از تولید سکه تخت جمشید دادم که با مجوز رسمی دولت ایران و با نوشته فارسی ضرب شده حالا میخوام از ضرب سکه جهان پهلوان تختی رو بدم که به زودی آماده میشه.

امید نقشینه ارجمند

سلام. جناب نيما، فکر می‌کنم همين‌قدر که برای توضيح دادن به شما وقت گذاشته‌ام کافيست. اگر قرار بود موضوع را بفهميد تا به حال فهميده بوديد. ديگران می‌توانند دلايل شما و دلايل من را مطالعه کنند و ببينند کدام منطقی‌تر است؛ مثلاً استناد به بیانیه کمیسیون فدرال تجارت ایالات متحده امریکا (FTC) یا سه دليل کوبنده شما! سايت راديو و تلويزيون آلمان چون نام کمپانی را مانند شما تلفظ نکرده از مرحله پرت است و شما با نوشتن يک آدرس که آخرش به Germany ختم می‌شود او را به‌خوبی رسوا کرديد! آفرين بر شما! اهميت چندانی ندارد ولی آن‌چه در BBC‌ آمده مقاله من نيست.

امید نقشینه ارجمند

مهم سلام. با توجه به تعداد زياد پيام‌های اين قسمت، لطفاً در ذيل جديدترين مقاله نظر خود را بيان کنيد.