برنامه رادیویی کنکاش: شرکت‌های هرمی و نتورک مارکتینگ

رادیو ایران در برنامه کنکاش در چند چهارشنبه اخیر به موضوع شرکت‌های هرمی و نتورک مارکتینگ پرداخته است و با دعوت از موافقان و مخالفان این نوع فعالیت‌ها سعی کرده تا این موضوع را از نظر علمی بررسی کند.

برنامه ۹ اسفند را یکی از دوستانم به طور ناقص ضبط کرده است و برنامه ۱۶ اسفند را خودم، با استفاده از پخش زنده اینترنتی، به طور کامل ذخیره کردم.

کنکاش ۹ اسفند. مدت برنامه تقریباً ۴۰ دقیقه

مهمانان حضوری: آقاسی (وکیل دادگستری)، سروش (مدافع نتورک مارکتینگ)، صادقیان (مدافع نتورک مارکتینگ)، نقشینه ارجمند (مخالف بازاریابی چندسطحی)

مهمان تلفنی: کاتوزیان (نماینده مجلس و از طراحان قانون ممنوعیت شرکت‌های هرمی)

کنکاش ۱۶ اسفند. مدت برنامه تقریباً ۷۵ دقیقه

مهمانان حضوری: جام‌ساز (اقتصاددان)، سروش (مدافع نتورک مارکتینگ)، نقشینه ارجمند (مخالف بازاریابی چندسطحی)

مهمانان تلفنی: محتشم (مدافع نتورک مارکتینگ)، قاسم‌زاده (عضو هیأت علمی دانش‌گاه صنعتی شریف)

/ 151 نظر / 182 بازدید
نمایش نظرات قبلی
آرش

سلام، روز معلم مبارک. ارشاد جامعه، معلمیه دیگه. به شما آقای نقشینه که معلم این وبلاگ هستید و به همه معلم های دیگه تبریک می گم.

آرش

هم چنین لازم می دونم که پیش نهاد کنم این وبلاگ به زبان های سریلانکایی و اتیوپیایی هم ترجمه بشه.

مزدا

گفتگوی رادیویی شما را گوش کردم. جالب بود که طرف طرفدار گلدکویست دلیل جدیدی (از نظر من که ۲-۳ سالی است با نتورکر(!)ها صحبت نکرده‌ام) می‌آورد. یعنی طرف همه بحث کلاهبرداری را قبول می‌کند و می‌گوید که گلدکویست نقش دانشگاه را دارد و تواناییهای اجتماعی افراد را زیاد می‌کند. کلی خندیدم! مرد حسابی، تنها گزینه باقی مانده برای ارتباط اجتماعی کلاهبرداری گلدکویست است؟‌ :) انگار بگی دزدی درسته بدی هایی دارد، ولی کلی ورزش است که از دیوار مردم بری بالا ... در ضمن یک میلیون نفر؟ فکر کنم ادعای الکی می‌کنن،‌ عددش خیلی پرت به نظر می‌رسه. نکته دیگه، بابا دست مریزاد که هنوز این کامنتها را جواب میدهید. کامنت ها از ۲ سال پیش که مرتب می خواندم عوض نشده! آدم عاقل چرا قبل از اینکه مطالب وبلاگ رو بخونه، نظر می‌ده آخه!‌ گرچه آدم عاقل نتورکر ...

امید نقشینه ارجمند

سلام. جناب دنيای رياضی، سر زدم. جناب .، بستگی به این دارد که اثبات لم‌ها چه کسری از کل مسأله محسوب شود و قضاوت این هم با کمیته مصححین آن مسأله است. اگر سؤالی داشتید که به مطالب این وبلاگ مربوط نبود می‌توانید برایم نامه بفرستید؛ آدرسم در دست‌رس است. جناب هنرپرور، شما را هم به فهرست مخالفان بازاریابی چندسطحی اضافه کردم. جناب ا.ب، ممنونم. جناب آرش، از شما هم ممنونم. البته من بدون این وبلاگ هم معلم هستم، نه؟ ترجمه هم پیشنهاد خوبی است؛ هم از جهتی که مد نظر شما بوده و هم از این جهت که من هر چه خواستم به زبان فارسی موضوع را برای گلدکوئستی‌ها روشن کنم، نشد. شاید باید سراغ زبان‌های دیگر رفت! جناب مزدا، البته ایشان نیامده بودند که چنین دفاعی از گلدکوئست بکنند ولی بعد از این که من استدلالم را گفتم این

فرزين

خواهش می کنم اين راه را ادامه دهيد. لطفا در مورد َAVE اگر چيزی می دانيد در اينجا بنويسيد

.

راستی از یکی از دوستانتان شنیده ام که اثبات کرده ای این کار ها قمار گونه اند، خیلی کار قشنگی بود!

متولد ماه فروردين

با سلام با عرض معذرت من هنوز منتظر پاسخ هستم .

امید نقشینه ارجمند

سلام. جناب فرزين، در این مورد اطلاعی ندارم. جناب متولد ماه فروردین، جواب همانی است که داده‌ام.

امید نقشینه ارجمند

مهم سلام. با توجه به تعداد زياد پيام‌های اين قسمت، لطفاً در ذيل جديدترين مقاله نظر خود را بيان کنيد.

برای خودمون متاسفم که همیشه باید 100 سال از دنیا عقب باشیم . بیدار شید ایرانیا . نگاهی به دورو بر بندازید . ما کجا و خلق جهان کجا.