مقالاتی از سایت nms.ir

تعداد مقالات سایت تخصصی سیستم‌های فروش شبکه‌ای بسیار زیاد است. در این‌جا برخی را که پربارتر می‌دانم انتخاب کرده‌ام. البته مدافع صد درصد مطالب آن‌ها نیستم زیرا همه را با دقت کامل بررسی نکرده‌ام. به هر حال، شما خود می‌توانید مقالات را بخوانید و قضاوت کنید.

قوانین کشور آمریکا و کانادا در ارتباط با فعالیت‌های بازاریابی چندسطحی MLM (چهارشنبه، ۱۴ شهریور ۱۳۸۴)

 • در این مقاله وضعیت قانونی فعالیت‌های بازاریابی چندسطحی در دو کشور ایالات متحده آمریکا و کانادا مورد بررسی قرار گرفته است. در حین مطالعه این مقاله متوجه خواهید شد که نه تنها از این فعالیت‌ها حمایت نمی‌شود، بلکه به‌شدت جلوی رشد و گسترش این نوع فعالیت‌های اقتصادی ناسالم گرفته می‌شود.

گزارش مشاور ارشد کمیسیون تجارت فدرال آمریکا در ارتباط با طرح‌های هرمی قسمت اول، قسمت دوم و قسمت سوم (۱۸، ۲۴ و ۲۵ مهر ۱۳۸۴)

 • گزارش Debra A. Valentine مشاور ارشد کمیسیون تجارت فدرال آمریکا در ارتباط با طرح‌های هرمی ارائه شده در سمینار صندوق بین‌المللی پول در ارتباط با امور قانونی جاری موثر بر بانکداری مرکزی.

نشانه‌هایی برای سیستم ناسالم فروش شبکه‌ای (چهارشنبه، ۲ شهریور ۱۳۸۴)

 • این متن قسمتی از مقاله "PREPARED STATEMENT OF DEBRA A. VALENTINE, GENERAL COUNSEL FOR THE U.S. FEDERAL TRADE COMMISSION on "PYRAMID SCHEMES" است که در سمیناری در صندوق بین‌المللی پول (IMF) در ۱۳می ۱۹۹۸ ارائه شده است.

چهار دروغ درباره‌ MLM (چهارشنبه، ۲۳ شهریور ۱۳۸۴)

 • ترجمه‌ مقاله «Four Lies about MLM» نوشته جان میلتون، نویسنده کتاب «بهترین نتورکر دنیا».

MLMIA چیست؟ (دوشنبه، ۱۰ بهمن ۱۳۸۴)

 • MLMIA یا انجمن جهانی بازاریابان چندسطحی (MLM) یک انجمن کاملاً خصوصی است.

بازاریابى شبکه‌اى یا کلاهبردارى مرموز (شنبه، ۳۰ مهر ۱۳۸۴)

 • معرفی کتاب «بازاریابى شبکه‌اى یا کلاهبردارى مرموز» تألیف حجة الاسلام و المسلمین ابوالقاسم علیان نژادى دامغانى (حوزه علمیّه قم)

معرفی شرکت کوئست اینترنشنال (گلدکوئست) (جمعه، ۱۸ شهریور ۱۳۸۴)

 • در این مقاله شرکت کوئست اینترنشنال، شیوه بازریابی و محصولات آن معرفی شده است. هم‌چنین قیمت محصولات آن با مشابه‌هایی که دیگر شرکت‌ها عرضه می‌کنند مقایسه شده است.

My7Diamonds: نقدی بر حوادث یک سپتامبر (چهارشنبه، ۲۳ شهریور ۱۳۸۴)

 • احتمالاً تا به حال اسم شرکت My7Diamonds یا هفت الماس را شنیده‌اید. این شرکت برای فروش محصولات خود که الماس است از بازاریابی شبکه‌ای استفاده می‌کند. در این مقاله سعی شده با استفاده از سه شاهد بسیار ساده نشان داده شود که فعالیت این شرکت ناسالم بوده و فروش الماس تنها پوششی برای یک طرح هرمی است.

بررسی بحران روسیه (پنجشنبه، ۲۴ شهریور ۱۳۸۴)

 • صرف‌نظر از طرح هرمی دولتی GKO، بزرگ‌ترین طرح هرمی در روسیه، در دهه ۱۹۹۰ توسط شرکت MMM در دهه ۱۹۹۰ شکل گرفت. این شرکت بیش از ۲ میلیون نفر را درگیر و نزدیک به یک و نیم میلیارد دلار سرمایه را جمع‌آوری کرد. MMM یکی از معروف‌ترین شرکت‌هایی است که در ردیف کلاه‌برداری‌های این‌چنین (دسیسه‌های هرمی) معرفی می‌شود.

حضور و سقوط طرح‌های بازاریابی چند سطحی در آلبانی (یک‌شنبه، ۳۰ مرداد ۱۳۸۴)

 • وقایع و رویداد‌هایی که در فاصله سال‌های ۱۹۹۵ تا سال ۱۹۹۸در کشور آلبانی رخ داد، تجربه بسیار ارزش‌مندی است از گسترش و رشد بی‌رویه و قارچ‌گونه طرح‌های بازاریابی چندسطحی. تجربه‌ای که به قیمت سقوط دولت و استعفای رییس جمهور، انحلال مجلس کشور و کشته شدن ۲۰۰۰ نفر در جریان درگیری و ناامنی‌های ناشی از فروپاشی این طرح‌ها به وجود آمد.

وعده پول و ثروت (یک‌شنبه، ۱۶ مرداد ۱۳۸۴)

 • گزارشی از سایت فارسی رادیو و تلویزیون آلمان (DW-WORLD.DE, DEUTSCHE WELLE): سیستم‌هایى که اخیراً در ایران فعال شده‌اند، در کشورهاى صنعتى و غربى موضوع تازه‌اى نیستند. در آلمان نیز ...

گنج طلا یا چاه فنا! (یک‌شنبه، ۱۶ مرداد ۱۳۸۴) گوش کنید!

 • گزارشی از سایت فارسی BBC: اگر شما در ایران زندگی می‌کنید به احتمال خیلی زیاد تا حالا اسم شرکت «گلد کوئست» به گوشتون خورده و بهتون گفته شده که ...

از کارم استعفا دادم تا برای گلدکوئست بازاریابی کنم (یک‌شنبه، ۱۰ مهر ۱۳۸۴)

 • مقاله‌ای از سایت فارسی BBC: جریان عضویت من در گلدکوئست از اونجایی شروع شد که یکی از بهترین دوستانم با من تماس گرفت و برای کاری با درآمد خوب از من دعوت کرد.

قانون کپی‌رایت چیست؟ آیا این قانون شامل تصاویر افراد هم می‌شود یا نه؟ (یک‌شنبه، ۳۰ مرداد ۱۳۸۴)

 • برای پاسخ به این سؤال بهتر است ابتدا کمی در مورد تاریخچه و متن قانون کپی‌رایت اطلاعاتی داشته باشیم.
/ 21 نظر / 53 بازدید
نمایش نظرات قبلی
مصطفی

با عرض سلام. شما هنوز فرق شرکت های هرمی یا دسیسه هرمی را با نت ورک مارکتینگ را نمی دانید چیست آن وقت به راهنمایی مردم می پردازید. مثلا : همه ی مردم هرچی بنز می بینند می گویند الگانس مانند بنز پلیس که احیانا خودتان هم میگویید الگانس اما چه کسی رفته و تحقیق کرده که الگانس نوعی از ماشین می گویند که دارای یکسری امکانات خاصی است حالا این ماشین بنز باشد یا پیکان. به قول شما با چشم باز به جلو رویم من هم همین را می گویم آیا شما خودتان دراین شرکت ها فعالیت کرده اید؟ اصلا تجربه در این زمینه داشته اید؟ شما کاملا مخالف هستید لذا حرف هایتان هم تحت احساسات شماست. من خودم به این شرکت آمدم و برگشتم و به خیال خویش احساس کردم که شکست خوردم اما حالا می بینم که خودم فعالیت نکردم که سودی دریافت کنم.

مصطفی

ثانیا اینکه آیا در عوض فعالیت برای شرکت ؛ شرکت نباید به ما پورسانت پرداخت کند. شما می گویید که این پول هایی که افراد پایین دست برای خریدن جنس می پردازند یک مقداریش به جیب بالا دستی ها می رود. آیا بالا دستی ها باعث این خرید نشده اند یعنی نباید از شرکت پولی بابت این تبلیغ دریافت کنند؟ واقعا ... شما از اصل مشکل دارید منظورم این است که معنی نت ورک مارکتینگ را نمی دانید.

مصطفی

نمی دانم که حرف هی پایین من را خواندید یا خیر اما وقت ندارم بیشتر توضیح بدهم. باشد اگر خواسته باشید یا بحث کنیم یا اینکه جواب مرا در همین جا برایم بنویسید که دیگران ببینند یا اینکه اگر نخواستید به من ایمیل بزنید. خدانگهدار

امید نقشینه ارجمند

سلام. جناب مصطفی، بهتر بود به جای تعریف الگانس تفاوتی که مد نظرتان است را بیان می‌کردید. من نظراتم را در مقالاتم به تفصیل نوشته‌ام. اگر می‌خواهید بحث کنید باید مشخصاً از آن‌ها ایراد بگیرید تا من بتوانم جواب بدهم. پرسیده‌اید «آیا شما خودتان دراین شرکت‌ها فعالیت کرده‌اید؟ اصلا تجربه در این زمینه داشته‌اید؟» نه، من از همان اول که با نوع فعالیت این شرکت‌ها آشنا شدم با دلایل علمی می‌دانستم که کارشان سالم نیست. اگر کسی دیگران را از مصرف مواد مخدر منع کرد آیا لازم است حتماً خودش مواد مخدر را تجربه کرده باشد؟!

مصطفی

سلام جناب محترم. ببخشید که اگر اسم شما را بلد نیستم. نه نیازی هم نیست که وارد شده باشید یا خیر اما از دور قضاوت کردن شاید کار درستی نباشد. ضمنا فرق نت ورک مارکتینگ را با هرمی خواستم بار دیگر بیان کنید. حتما در تعریف شما مشکلی وجود داشته که من خواستم بار دیگر تعریفتان را بگویید زیرا هرمی را آنچه شما تعریف کردید به معنی مارکتینگ هست. آیا همیشه کارهای دیگران را با خلاف های سنگین مقایسه می کنید؟؟؟

امید نقشینه ارجمند

سلام. جناب مصطفی، گفته‌اید «فرق نت ورک مارکتینگ را با هرمی خواستم بار دیگر بیان کنید.» من نه جایی گفته‌ام که این دو که شما گفته‌اید با هم فرق دارند و نه گفته‌ام که فرق ندارند. افراد مختلف هر کدام از این دو کلمه را به معانی مختلف به کار می‌برند و من هم از این کلمات در مقالاتم استفاده چندانی نکرده‌ام. اگر مقالاتم را مطالعه کرده باشید می‌فهمید که موضوع صحبتم چیست. بحث در مورد کلمات ما را به جایی نمی‌رساند. شما محتوای مقاله‌ای را نادرست می‌دانید؟ پرسیده‌اید «آیا همیشه کارهای دیگران را با خلاف های سنگین مقایسه می کنید؟؟؟» من مواد مخدر را مثال زدم چون تقریباً اطمینان داشتم که نظر شما در موردش با من یکی است وگرنه در مورد مثال هم می‌بایست با هم بحث و جدل می‌کردیم. با این مثال به شما نشان دادم که اگر کاری نادرست باشد کسی که با آن مخالفت می‌کند لزوماً خودش نباید روزی گرفتار آن بو

سعاد

باعرض سلام و خسته نباشید متشکرم از اینکه ادرس وبلاگتون رو در اختیارم گذاشتید درمورد وبلاگم باید بگم چندی هست که بلاگفا مشکل پیدا کرده و به این دلیل وبلاگ من باز نمیشه که امیدوارم این مشکل به زودی زود مرتفع بشه البته اخیرا در وبلاگم در مورد موریس مترلینگ می نوشتم اما حیف بود مقالات پر بار شما را دیگران هم نخوانند خوشحالم از موفقیت شما و با ارزوی توفیق روز افزون برای شما و دوستانتان در مبارزه با این پول کثیف......... حین خواندن خاطرات یه گلدکوئیستی شکست خورده به کلمه ایمان رسیدم جالب توجه اینجاست که وقتی با عده ای از گلد کوئیست هابحث میکنیم و وقتی خود می دانند که محکوم و بی پاسخ مانده اند تنها جوابی که از انها میشنویم این هست اره حرفهای شما درسته ولی من ایمان دارم (سفسطه ای مضحک برای کسی که نمی خواهد واقعیت امر را باور کن ) واقعیت تلخی هست من در بین اشنایان چندین قربانی افسرده می بینم که اعتبار و کار خود را از دست داده اند و عده ای هم که هنوز درس عبرت نگرفته اند مشغول هستند

نويسنده وبلاگ ملاير در آتش گلدکوئست

سلام اميد جان اميد وارم حالت خوب باشد يک خبر خوب دارم برات .از سوی يکی از دوستان که نفوذ خوبی دارد در شرف تاسيس کميته ی مبارزه با سيستمهای هرمی هستيم که کار اين کميته شناسايی و دستگيری سر شاخه ها و همچنين برگذاری سمينارها ی هرمی در جاهای مختلف است در صورت تشکيل کميته به کمکت نياز مبرمی دارم با تشکر در ضمن برای آگاهی مسئولان به يک سری مقالات رياضی احتياج دارم اگر ميتون کمکم کن

امید نقشینه ارجمند

سلام. جناب آقای سعاد، به وبلاگتان لینک دادم. تجربه ثابت کرده است که احتمال این که بتوان یک گلدکوئستی را از مسیر اشتباهش منصرف کرد بسیار سخت است، چون پولش را صرف کاری کرده است که نمی‌خواهد بپذیرد اشتباه بوده و به‌علاوه کارهای روانی زیادی رویش انجام شده است. شاید بهتر باشد بیش‌تر به فکر دوستان و آشنایانی باشید که ممکن است روزی طعمه گلدکوئستی‌ها شوند. جناب نويسنده وبلاگ ملاير در آتش گلدکوئست، طبیعی است که می‌توانید از تمام مقالاتی که در این مورد نوشته‌ام استفاده کنید.

قرضا

من نتورکرم کوئستی نیستم.اما بگم با این کارت داری روی چیزی تمرکز می کنی که نمی خوای اتفاق بیفته وبا این کارت داری وجهه ی نتورک راخراب می کنی .یک صنعت60 ساله.در حالی من و شما ی منتقد متضرر شده می دونیم اینده ی بازار دست نت های سالمه مثل الان نت تویوتا یا ماکروسافتو...(منتقد ما متضرری بیش نیست . که به دلیل قوانین کشوری که باعث شده نت خوب وبد با هم غیر تفکیک بشند و مردم متضرر بشند ولی من ایمان دارم که این کشور بهتر بشه) بله دوستان منتقد ما متضرری بیش نیست