آدم‌خوار

مجموعه تلویزیونی «آدمخوار» سریالی داستانی است که تا کنون بیش از ده قسمتش پخش شده است. داستان آن، به نظر من، نقاط ضعفی دارد که برخی به سادگی قابل رفع بود و برخی نه به سادگی!

هر چند نام گلدکوئست در داستان برده نمی‌شود ولی تقریباً همه چیز حاکی از این است که منظور شرکت گلدکوئست است. به نظر من در روش دعوت و ارایه (پرزنت) گلدکوئست نکات جالبی وجود دارد که خوب بود در داستان از آن‌ها استفاده می‌شد. البته شاید روش پرزنت در سال‌های اول حضور گلدکوئست در ایران شبیه همانی باشد که در داستان آمده ولی تا آن‌جا که من می‌دانم الان این‌طور نیست.

در داستان این طور به نظر می‌رسد که منشاء مشکل این شرکت‌ها ممنوع شدنشان توسط دولت است. خوب بود به نحوی این حقیقت بیان می‌شد که ممنوعیت این فعالیت‌ها تنها باعث می‌شود فاجعه زودتر رخ دهد ولی در عوض حجم ضرر و زیان کم‌تر خواهد شد.

تأکید بر روی انحرافات اخلاقی اعضای شرکت هم شاید بیش از حد باشد. این موضوع یکی از مسایلی است که هر چند وجود دارد ولی مشکل اصلی نیست و به‌علاوه مورد سوء استفاده کلاه‌برداران داخلی قرار می‌گیرد.

قسمت عالی این برنامه، به نظر من، تیتراژ ابتدایی آن است که با تکثیر دودویی سکه‌ها، کند شدن سرعت چرخش آن‌ها، کدر شدن رنگ طلایی آن‌ها و در نهایت به خاک سیاه نشستن آخرین رده، روح ماجرا را به خوبی نمایش داده است. اگر آن را ندیده‌اید پیشنهاد می‌کنم دو دقیقه وقت خود را صرفش کنید.

تیتراژ ابتدایی مجموعه آدمخوار: کیفیت پایین، ۶۵۶ کیلوبایت، کیفیت متوسط، سه و نیم مگابایت، کیفیت بالا، ده مگابایت

/ 83 نظر / 91 بازدید
نمایش نظرات قبلی
يه اشنا

سلام من که گفته بودم «بهتره برای ادامه بحث يک جواب منطقی بدی» جناب نقشینه ؛که اینقدر حرف از منطق میزنی چرا حرفهای بی منطق میزنی ؟ صحبت من چیز دیگه ای بود . من میگم چرا یک شرکتی مثل amway یا «اصغرآقا و ...» رو زير سوال نميبری چون محصولاتش با قيمت واقعی ارائه ميشه و رابطه وين وين واقعی داره نه؟ چرا باید وی جی اسواران رو اینترپل بگیره اما مهندس مدنی رو حفاظت اطلاعات ایران یا هر نظام دیگه ای با این همه قدرت مخالف نتونه بگیره. چرا سايت کوئست بايد فيلتر بشه و سايت آسو و amway و ... بايد با يک لينک ساده باز بشه. مطمئنا حرفهايی پشت پرده هست که من و شما ازش بی خبريم . عزیز من نتورک داره تو ایران جا می افته .

يه اشنا

البته در ضمن همین که همه الان می دونن یک شغلی به نام نتورک مارکتینگ تو ایران هست برای مردم ما کافیه . حالا شما برو وسط خیابون گاری بزار و روش وایستا بگو «آهااااااای مردم نرین تو این شرکتا . اینا کلاهبردارین» . هر چند به نظر من با اين وضعيت مملکت و اقتصادی که ما داريم شرافتمندانه ترين شغل کلاهبرداريه (البته غیر از نتورک) . باز هم ميگم جواب منطقی لطفا .

امید نقشینه ارجمند

سلام. جناب يه آشنا، پاسخ شما را در تاریخ سه شنبه، ۲۲ خرداد ۱۳۸۶، داده‌ام؛ من در مورد شرکتی که روش فعالیتش مبهم است (مثل amway) و شرکتی که از وجودش بی‌خبرم و احتمالاً وجود ندارد (مثل شرکت «اصغرآقا و پسران») اظهار نظر نمی‌کنم. از شما خواسته بودم اگر نحوه فعالیت amway را فهمیدید به من هم بگویید تا معلوم شود در مورد چه ساختاری صحبت می‌کنید. چرا جوابی به این درخواست ندادید؟ شما هم نتوانستید در سایتش جواب این سؤال را بیابید؟ سؤال‌های دیگرتان ربطی به من ندارد و اگر خودتان معتقدید که پشت پرده حرف‌هایی هست که من از آن بی‌خبرم پس چرا از من می‌پرسید؟! من سعی کرده‌ام در مقالاتم مستدل صحبت کنم تا پشت پرده هر چه باشد بتوانم به شکل منطقی از ادعاهایم دفاع کنم. اگر نمی‌خواهید در مورد مطالب این وبلاگ بحث کنید وقت خود و دیگران را تلف نکنید.

يه آشنا

سلام مسئله اول:شما با راه اندازی این وبلاگ نشون دادی که آدم بیکاری هستی پس نگو که وقت خودم و خودت رو نگیرم .مسئله دوم: «شرکت اصغر اقا و پسران» یک مثاله . حتما باید قید کنم تا متوجه بشی ؟مسئله سوم: فعالیت شرکتamwayباینریه.اما این سوال شما در تاریخ سه شنبه، ۲۲ خرداد ۱۳۸۶ چه ربطی به سوال من در تاریخ شنبه ۱۹/۳/۸۶ داره که پرسیده بودم « چرا تا الآن «amway» يا شرکتايی مثل اون متوقف نشدن ؟»؟؟!! و مسئله چهارم: جواب این سوال رو بده لطفا .من دارم میگم کوئست محصولاتش به پولی که مردم میدادن نمی ارزید . طبق مقاله خودت«بررسی مقدار ضرر کرده های گلد کوئست».درست؟ حالا یک شرکت مثل شرکت X (این هم یک مثاله) که محصولاتش به قيمت واقعيه چی؟ چرا يک همچين شرکتی رو بررسی نمی کنی؟ آيا اين هم متضرر شدنه ؟ خوب استاد سفسته و مجادله بهتره که مسئله ها رو با دقت حل کني و جواب منطقی بدی .

امید نقشینه ارجمند

سلام. جناب يه آشنا، من بر خلاف تصور شما بی‌کار نیستم. اگر واقعاً من را استاد سفسطه می‌دانید چرا سؤال می‌پرسید؟! این نوع ادب و منش را در نتورک به شما یاد داده‌اند؟ این که کسی بی‌سند بگوید فعالیت شرکت amway فلان شکل است و یا قیمت محصولاتش بهمان طور است از نظر من ارزش ندارد. شما اگر می‌خواهید در این مورد بحث کنید ابتدا می‌بایست این مقدمات را با سند نشان دهید و بگویید از کدام قسمت سایت این شرکت به این نتایج رسیده‌اید و اگر منبعتان سایت شرکت نیست کجاست؟ در مورد شرکت تخیلی شما که می‌گویید قیمت محصولاتش واقعی است در دو مقاله «آیا بازاریابی چندسطحی سالم وجود دارد؟» و «نتورک مارکتینگ واقعی: حذف واسطه‌ها و تبلیغ رو در رو؟

يه آشنا

سلام گفته بودی: « من بر خلاف تصور شما بی‌کار نیستم...این نوع ادب و منش را در نتورک به شما یاد داده‌اند؟» باید خدمتت عرض کنم که من برای کسی که دچار غرور و برتری طلبی شده هیچ ارزشی قائل نیستم و فقط با صحبتهام محکومش میکنم.البته اگه می خوای در مورد اين هم يه مقاله به نام «ادب و فرهنگ در نتورک مارکتینگ» بنویس. گویا در مورد شرکت amway چند بار ديگه بايد تکرار کنم تا متوجه بشی سوالم چيز ديگه ايه (۱۹/۳/۸۶)درسته؟در مورد مقاله «نتورک مارکتینگ واقعی:حذف واسطه ها و تبلیغ رو در رو» با اون جمله ای که اول مقاله ات نوشتی «قبل از این که به بررسی این تعریف بپردازم بد نیست ببینیم سیستمی که شرکت کوئست‌اینترنشنال ارایه کرده...» خيلی ضعيف کار کردی و در مقاله «آیا بازاریابی چند سطحی سالم وجود دارد؟» هم اولش نوشتی «در بين کسانی که گلدکوئست را کلاه‌بردار می‌دانند...» همینطوره . درسته؟ البته شما با اسم وبلاگت هم نشون دادی که فقط بر ضد کوئست هستی نه نتورک اما اشتباهات يک شرکت رو داری سر يک موج جديد خالي ميکنی. باز هم مهم نیست چون نتورکرها به این حرفها زیاد گوش نمیدن و غير نتورکرها هم با صحبتهای من قانع ميشن.

يه آشنا

هه هه هه همين الآن رفتم تو وبلاگ متولد ماه مهر (کوروش) ايول.نوشته : «جای مزاحمان نتورک بکاریم درخت تا هوا تازه تر شود».عجب حرف باحالی گفته.من برم باقيشو بخونم.فعلا... .

امید نقشینه ارجمند

سلام. جناب يه آشنا، شما توانستید با صحبت‌هایتان من را محکوم کنید! از این به بعد هم مشغول کاشتن درخت به جای مخالفان نتورک باشید. برایتان آرزوی موفقیت می‌کنم.

امید نقشینه ارجمند

مهم سلام. با توجه به تعداد زياد پيام‌های اين قسمت، لطفاً در ذيل جديدترين مقاله نظر خود را بيان کنيد.

mehrab

کوئست هرمی نیست !!! http://www.3wv.ir/index.php?option=com_content&view=article&id=78%3Aquest-is-not-pyramid-ii-en&catid=36%3Amlm&Itemid=62&lang=fa